Figa

chcee.pl/figa

Twórca: Dominika

Napisz do mnie

Z wykształcenia jestem projektantką wzornictwa, także szukanie balansu pomiędzy estetyką jak i użytecznością otaczającego mnie świata obserwuję przez całe swoje dorosłe życie. Dzięki rozpoczęciu edukacji w 3 różnych szkołach artystycznych (ukończyłam 2 ;P) mogłam rozwinąć swoje spojrzenie na projektowanie zarówno pod kątem technicznym jak i konceptualnym. Tworzę i projektuję we Wrocławiu. Mam 32 lata.

Figa skupia się na tematach związanych z kobiecym ciałem, powszechnie uznawanych za wstydliwe, o których publicznie się nie mówi. W wielu rodzinach też nie, lub w bardzo oszczędny sposób.   

Produkty i zestawy Figi, są skierowane do kobiet, które chcą pielęgnować relację ze swoim ciałem, bądź obdarować osobę, która tego potrzebuje. Figa jest dla osób nie bojących się rozmawiać o swojej seksualności, doceniających naturalne materiały i estetyczny design.

Inspirują mnie mocno inne kobiety tworzące w nurcie “osiebiedbania” słuchania własnego ciała i intuicji. Nieustannie obserwuję, jak powoli wyplątujemy się z narzuconych nam schematów i zachowań. Także Wolność i to, że mi wolno- to moja siła napędowa. Także w kontekście prowadzenia własnej firmy często rodzi mi się w głowie wiele krytycznych pytań “no ale czy to nie będzie za mocne, czy zrozumieją mój żart?” 

Chciałabym obalać tematy tabu, które niebezpiecznie gęsto narosły wokół kobiecej cielesności. Menstruacja, masturbacja czy menopauza powinny funkcjonować w dialogu międzypokoleniowym, a zaczynam go od pięknych, użytecznych przedmiotów.

Jest możliwość wykonania indywidualnych projektów dla moich klientek.Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.