FIGA

chcee.pl/figa

Twórca: Dominika

Napisz do mnie

Z wykształcenia jestem projektantką wzornictwa, także szukanie balansu pomiędzy estetyką jak i użytecznością otaczającego mnie świata obserwuję przez całe swoje dorosłe życie. Dzięki rozpoczęciu edukacji w 3 różnych szkołach artystycznych (ukończyłam 2 ;P) mogłam rozwinąć swoje spojrzenie na projektowanie zarówno pod kątem technicznym jak i konceptualnym. Tworzę i projektuję we Wrocławiu. Mam 32 lata.

Figa skupia się na tematach związanych z kobiecym ciałem, powszechnie uznawanych za wstydliwe, o których publicznie się nie mówi. W wielu rodzinach też nie, lub w bardzo oszczędny sposób.  

Obecnie mamy dwa zestawy: “Czerwone figi” — pudełko stworzone z myślą o osobach odczuwających ból i napięcie w czasie menstruacji, ale także zwyczajne zmęczenie prozą życia. 

W środku znajdziemy przede wszystkim termofor z pestek wiśni, który przyniesie ukojenie napiętym mięśniom. Dodatkowo, herbata stworzona z oryginalnie dobranej mieszanki 5 ziół, naturalnie wspiera kobiecość dbając o wewnętrzny dobrostan. Zestaw uzupełnia świeca rzepakowa o otulającej kompozycji zapachowej fasolki tonki, piżma i drzewa cedrowego.

Drugim zestawem jest “Figa z pieprzem” — nieco pikantniejsza propozycja, prowokuje do poszukiwania odpowiedzi na pytanie jak lubimy być dotykane i w których miejscach?  Zestaw zawiera wyjątkowe, ręcznie robione, porcelanowe dildo “Figa”. W pudełku znajdziemy także olejek do masażu całego ciała, o bogatych właściwościach pielęgnacyjnych. Tu także mamy świecę, tym razem o wytrawnej i eleganckiej kompozycji zapachowej. Orientalne kadzidło olibanum łączy się ze słodko-dymnymi nutami liści tytoniu i ciepłym bursztynem. 

Wszystkie produkty wchodzące w skład zestawów można kupić osobno. 

Produkty i zestawy Figi, są skierowane do kobiet, które chcą pielęgnować relację ze swoim ciałem, bądź obdarować osobę, która tego potrzebuje. Figa jest dla osób nie bojących się rozmawiać o swojej seksualności, doceniających naturalne materiały i estetyczny design.

Inspirują mnie mocno inne kobiety tworzące w nurcie “osiebiedbania” słuchania własnego ciała i intuicji. Nieustannie obserwuję, jak powoli wyplątujemy się z narzuconych nam schematów i zachowań. Także Wolność i to, że mi wolno- to moja siła napędowa. Także w kontekście prowadzenia własnej firmy często rodzi mi się w głowie wiele krytycznych pytań “no ale czy to nie będzie za mocne, czy zrozumieją mój żart?” I powoli uczę, się myśleć: To moje, więc wszystko mi wolno i nie muszę się tłumaczyć. Takie podejście jest dla mnie nowe i odświeżające.

Chciałabym obalać tematy tabu, które niebezpiecznie gęsto narosły wokół kobiecej cielesności. Menstruacja, masturbacja czy menopauza powinny funkcjonować w dialogu międzypokoleniowym, a zaczynam go od pięknych, użytecznych przedmiotów.

Jest możliwość wykonania indywidualnych projektów dla moich klientek.Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.