Dobre Włókno

chcee.pl/dobre-wlokno

Twórca: Ewa

Napisz do mnie

Dobre Włókno to koncept obejmujący autorską markę odzieżową oraz wyselekcjonowane ubrania vintage. To połączenie, które powstało z pasji do ubrań, towarzyszącej mi od najmłodszych lat. Mając świadomość jak bardzo moda i przemysł odzieżowy obciążają środowisko naturalne, wiedziałam, że jeśli jest miejsce na nowe ubrania – powinny mieć one głębszy sens. Moje projekty to ubiory różniące się od asortymentu popularnych sklepów produkujących na masową skalę. Wybieram naturalne, w większości biodegradowalne tkaniny. Część z nich barwię ręcznie roślinami. Powracam do dawnych tradycji tekstylnych, jednocześnie korzystając z najlepszych pomysłów teraźniejszości. Zależy mi, by moje projekty były kobiece, funkcjonalne, komfortowe, dobre dla ciała i środowiska. Będąc przy tym tak blisko natury, jak tylko się da. Z tych samych powodów wierzę w drugi obieg i wykorzystywanie już istniejących zasobów, jeśli wciąż można. Kolekcje vintage są przeze mnie selekcjonowane pod względem ponadczasowej urody, kunsztu i właściwości materiału. Nie ma nic lepszego, niż dobre włókno.
Projektuję kobiece ubiory z naturalnych, biodegradowalnych tkanin, które częściowo barwię roślinami w mojej pracowni. Są to ubrania uniwersalne i funkcjonalne, działają zarówno w codziennych, jak i bardziej eleganckich stylizacjach. Nie idę na skróty. Przykładam dużą wagę do jakości konstrukcji i szycia, tak by projektowane przeze mnie ubiory mogły być trwałe i ponadczasowe. By pewnego dnia mogły być vintage.

W dzisiejszym świecie nie ma już miejsca na udawanie, że “wszystko jest w porządku”. Przemysł odzieżowy i szeroko rozumiana moda należą do największych trucicieli planety. Wybierajmy świadomie, kupujmy ubrania, które są jak najbliżej natury, korzystajmy z istniejących zasobów. Pamiętajmy, że przeszłość oferuje nieraz lepsze rozwiązania czy jakość niż teraźniejszość. Szanujmy tradycję i umiejętnie łączymy je z tym co najlepsze teraz.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.