DOBRE WŁÓKNO

chcee.pl/dobre-wlokno

Twórca: Ewa

Napisz do mnie

Jestem kolekcjonerką wrażeń, absolwentką trzech uczelni, mamą trójki dzieci, pasjonatką dobrej muzyki, dobrych ubrań i dobrych tkanin. Pracowałam jako nauczycielka języka angielskiego w Londynie, prowadziłam autorską szkołę we Wrocławiu. Teraz zajmuję się tym, co od zawsze było moją pasją.

Dobre Włókno to koncept obejmujący autorską markę odzieżową oraz wyselekcjonowane ubrania vintage. To połączenie, które powstało z pasji do ubrań, towarzyszącej mi od najmłodszych lat. Mając świadomość jak bardzo moda i przemysł odzieżowy obciążają środowisko naturalne, wiedziałam, że jeśli jest miejsce na nowe ubrania – powinny mieć one głębszy sens. Moje projekty to ubiory różniące się od asortymentu popularnych sklepów produkujących na masową skalę. Wybieram naturalne, w większości biodegradowalne tkaniny. Część z nich barwię ręcznie roślinami. Powracam do dawnych tradycji tekstylnych, jednocześnie korzystając z najlepszych pomysłów teraźniejszości. Zależy mi, by moje projekty były kobiece, funkcjonalne, komfortowe, dobre dla ciała i środowiska. Będąc przy tym tak blisko natury, jak tylko się da. Z tych samych powodów wierzę w drugi obieg i wykorzystywanie już istniejących zasobów, jeśli wciąż można. Kolekcje vintage są przeze mnie selekcjonowane pod względem ponadczasowej urody, kunsztu i właściwości materiału. Nie ma nic lepszego, niż dobre włókno.
Projektuję kobiece ubiory z naturalnych, biodegradowalnych tkanin, które częściowo barwię roślinami w mojej pracowni. Są to ubrania uniwersalne i funkcjonalne, działają zarówno w codziennych, jak i bardziej eleganckich stylizacjach. Nie idę na skróty. Przykładam dużą wagę do jakości konstrukcji i szycia, tak by projektowane przeze mnie ubiory mogły być trwałe i ponadczasowe. By pewnego dnia mogły być vintage.
Tworzę dla kobiet, które wnikliwie podchodzą do kwestii ubioru i nie kupują w sklepie najtańszego T-shirtu. Wiedzą, co kryje się za niską ceną i dokonują świadomego wyboru. Do wszystkich osób, które cenią właściwości dobrych włókien, a jednocześnie lubią ubiory z autorskim rysem.

Inspiruje mnie kobiecość w każdej swojej różnorodnej formie, przejawie i wieku, prawda, miłość do ubrań.

W dzisiejszym świecie nie ma już miejsca na udawanie, że “wszystko jest w porządku”. Przemysł odzieżowy i szeroko rozumiana moda należą do największych trucicieli planety. Wybierajmy świadomie, kupujmy ubrania, które są jak najbliżej natury, korzystajmy z istniejących zasobów. Pamiętajmy, że przeszłość oferuje nieraz lepsze rozwiązania czy jakość niż teraźniejszość. Szanujmy tradycję i umiejętnie łączymy je z tym co najlepsze teraz.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.