WELA ONT CERAMIKA

chcee.pl/wela-ont-ceramika

Twórca: Aleksandra

Napisz do mnie

Jestem artystką sztuk wizualnych. Ukończyłam wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 20 lat tworzę duet artystyczny Karska/Went, w którym posługujemy się różnymi mediami, najczęściej fotografią i filmem. Glina towarzyszy mi od czasów liceum plastycznego, gdzie poznałam osobę, która skutecznie zaraziła mnie uczuciem do tej materii. Kilka lat temu zaczęłam prowadzić warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci, później dla dorosłych. Stworzyłam miejsce, w którym regularnie się spotykamy ciesząc się artystyczną twórczością. Nasza działalność w pracowni codziennie pokazuje mi jak silną potrzebę tworzenia mają w sobie ludzie. Bardzo mnie cieszy, że mogę im w tym pomóc.
WELA ONT CERAMIKA to wazony, czarki czy patery oraz rzeźby. Najchętniej psów. Wszystkie przedmioty formuję ręcznie, niespiesznie, bez ambicji tworzenia serii i definiowania stylu. Moja ceramiczna aktywność wynika z potrzeby koncentracji myśli w glinianej materii.
Moja oferta jest skierowana do osób, które poszukują minimalistycznych, surowych form użytkowych oraz dekoracyjnych. Potrafiących docenić niepowtarzalny charakter przedmiotu.
Największą inspiracją są dla mnie natura i architektura.
Mniej znaczy więcej. Minimalizm w formie i posiadaniu.
Wykonuję również projekty na indywidualne zamówienia.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.