Retromantic

chcee.pl/retromantic

Twórca: Sylwia

Napisz do mnie

Nazywam się Sylwia.
Na co dzień zajmuję się ilustracją modową, grafiką. Spełniam się również jako wykładowczyni rysunku żurnalowego w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Tam dzielę się z przyszłymi projektantami swoją wiedzą i umiejętnościami w tym zakresie. Jestem absolwentką MSKPU oraz Łódzkiej ASP.
Wszystkie projekty Retromantic są mojego autorstwa. Mam kontrolę na każdym etapie produkcji, przez co mogę szczerze powiedzieć – jakość, a nie ilość. Od wybierania odpowiedniego materiału, nici, dodatków, poprzez wybór profesjonalnych podwykonawców, lokalność, aż po ekologiczne opakowanie.
Chciałam zawsze mieć pracę, w której wykorzystam to co potrafię najlepiej, zatem padło na rysunek. Ważne też było dla mnie, by to co robię miało jakiś większy sens. Długo szukałam, zanim zrozumiałam, że nie lubię dostosowywać się do innych i zadowalać półśrodkami. Dlatego wróciłam po latach do projektowania.

Tworzę między innymi wiosenno letnie lniane wyroby z autorskim sitodrukiem oraz unikatowe, denimowe, ręcznie robione patchworki całkowicie z recyklingu. Wykorzystuję stare, zużyte jeansy, ozdabiane ręcznie linorytem, z możliwością customizacji projektu.

Moja marka powstała z myślą o tworzeniu wyrobów charakteryzujących się wysoką jakością zarówno pod względem procesu produkcji, jak i użytych surowców. Jednocześnie są one uniwersalne, dzięki czemu klientki będą mogły czuć się swobodnie i wyglądać zjawiskowo. Dla niepoprawnych romantyczek, podróżniczek eksplorujących dalekie krainy, ale i tych zwiedzających okoliczne pola i łąki. Tworzę dla amatorek rękodzieła, kobiet ceniących lokalne produkty, stawiających na jakość, będących świadomymi konsumentkami.
Ważne jest dla mnie tworzenie produktów z poszanowaniem natury i pracy ludzkich rąk. Projektów interesujących, wyróżniających się, podkreślających wyjątkowy charakter oraz indywidualizm.
Chciałabym wyrażając siebie przy okazji pokazać, jak ważne są świadome wybory konsumenckie. Swoimi projektami zachęcać ludzi do pochylenia się nad kwestią fast fashion, nadmiernej konsumpcji. Szkodliwości przemysłu odzieżowego na środowisko i nasze zdrowie oraz samopoczucie. Ubrania to nie tylko ubrania- to także manifest- moim manifestem jest #letsgoslow

Na indywidualne zamówienia tworzę kurtki i płaszcze z używanego jeansu. Od niedawna także swetry.

Wszystkie produkty

Sortuj:

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.