Krawate Kimono

chcee.pl/krawate-kimono

Twórca: Elżbieta i Patrycja

Napisz do mnie

Jesteśmy Patrycja i Ela. Jako team mama&córka tworzymy dodatki do włosów, opaski na oczy i wiele wiele innych z jedwabnych krawatów z odzysku.
Dzięki połączeniu naszych mocy, czyli 30-letniego krawieckiego doświadczenia + miłości do mody vintage i troski o środowisko, jesteśmy w stanie sprawdzić autentyczność jedwabiu z drugiego obiegu oraz nadać mu zupełnie nowe życie z duchem zero waste.
Nasze materiały zdobywamy głównie w second handach i vintage shopach. Zdarza się jednak, że otrzymujemy je również od osób, którym jedwabne krawaty nie są już potrzebne. Mamy więc do czynienia z mocnym tworzywem z fantastyczną historią.
Nasze produkty są skierowane do osób, które chcą sięgnąć po luksusowe i naturalne materiały, które służą ich zdrowiu i urodzie, lecz bez nadwyrężania planety.
Jedwab zawrócił nam w głowie z powodu jego niesamowitych właściwości. Jest lekki i naturalny, a opaska z niego zrobiona jest jak ochronna chmurka, pod którą nasza skóra oddycha. Jedwabna tkanina użyta w celu związania włosów nie niszczy ich, jednocześnie utrzymując je w ryzach. Materiał rozkłada się w niedługim czasie, dzięki czemu nie sprawia kłopotów środowisku. Jest jednak coś, przez co zdecydowałyśmy się na jedwab z drugiego obiegu, poza względami etycznymi – po co kupować nowy materiał, skoro możemy użyć tego, który już istnieje, a do tego fantastycznie wygląda?
Chciałybyśmy dawać coś wyjątkowego, niepowtarzalnego. Uczucie, że TEJ rzeczy, nie ma nikt inny na świecie, ponieważ została przerobiona z czegoś innego, ręcznie. I to właśnie jest luksus.
Wykonujemy projekty na indywidualne zamówienie. Wystarczy napisać, jaki kolor/wzór mógłby Ci się spodobać, a my według tych kryteriów dopasujemy do Ciebie krawat, który mamy w zanadrzu i uszyjemy to, o czym marzysz. Możesz również przekazać nam swój jedwabny krawat, a my nadamy mu nowe życie według Twojego życzenia.

Jeżeli chcesz rozdzielić zestaw (kupić tylko opaskę lub tylko gumkę) – nie ma problemu 😊 Napisz do nas na Instagramie albo maila na sklep@krawatekimono.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.