Dvorus

chcee.pl/dvorus

Twórca: Magdalena i Mirka

Napisz do mnie

DVORUS – jest wspólnym projektem przyjaciółek Mirki Dworak i Magdaleny Trzaskowskiej. Historia naszej przyjaźni rozpoczęła się w jednej z modowych, krajowych korporacji i z formy znajomości z dystansem, przerodziła się w doskonałą relację, w której nie potrzebujemy słów, aby się porozumieć, bo myślimy i czujemy identycznie. 

Mirka Dworak projektowaniem odzieży zajmuje się od 1994 roku. Wielokrotnie brała udział w różnych konkursach dla projektantów, m.in. trzykrotnie znalazła się w finale „Złotej Nitki”. W latach 1995-2001 swoje kolekcje prezentowała na pokazach podczas targów Amberif. W latach 2002-2011 związana z marką Monnari. Dla marki Deni Cler Milano w latach 2015-2019 stworzyła kilka kolekcji kapsułowych city oraz kolekcji wieczorowych Elegante.

Magda Trzaskowska – w latach 2000-2014 związana z marką Monnari jako dyrektor kolekcji. Niezawodna w przeistaczaniu wizji projektanta w produkt na półce. Świetnie czyta modę a jednocześnie zna od podszewki proces produkcji, co sprawia, że kolekcje projektantów mają szansę zaistnieć i dotrzeć do odbiorców. W latach 2014 -2019 odpowiadała za kolekcję i wizerunek marki Deni Cler Milano łącząc funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Kreatywnego DCG S.A. 

Z miłości do rzeczy pięknych i niepowtarzalnych w 2012 w Łodzi zrodził się pomysł na wspólny projekt dVorus.

Kolekcje DVORUS były prezentowane wielokrotnie na targach The Gallery Berlin, Fashion Week Poland, Wroclaw Fashion Meeting oraz podczas pokazów na Gali Amberif w Gdańsku.

Z naszych kolekcji wybija się ewidentna fascynacja formą a nasze propozycje to swoiste ciuchowe transformers. Dekonstrukcja to nasz element rozpoznawczy. Wywracamy wszystko do góry nogami, i formy, i funkcjonalność. Łączymy to, co wydaje się nie do połączenia. Stawiamy na rzetelny warsztat i najwyższą jakość wykończeń. Nie chodzimy na skróty, unikamy uproszczeń. Poszukujemy nowych kształtów i technologii. W kreowaniu nowych form i modeli pomijamy tabelki excel, tzn. w takim znaczeniu, ze nie zabijamy projektu na wstępnej fazie, bo koszty wytworzenia przekraczają jakiś tam limit. Nasze formy są materiałochłonne i niełatwe w uszyciu.

Fascynuje nas filozofia wabi-sabi i azjatycka estetyka designu. Staramy się kreować rzeczywistość nie zapominając o własnych fascynacjach, upodobaniach i korzeniach. Interesuje nas nadawanie nowego życia przedmiotom, które przestały być użytkowane ze względu na swoje funkcje podstawowe. Zmiana funkcjonalności sprawia, że stają się ponadczasowe i uniwersalne.

ZERO WASTE ITEM – to modele, które występują w pojedynczych egzemplarzach. Zawsze sięgamy po tkaniny wysokiej jakości. Zanim cokolwiek udostępnimy w naszym sklepie, wykonujemy próby i testy. Z związku z tym zamawiamy sporo kuponów do sprawdzenia. Czasami zdarza się, że zanim zakończymy cały proces prób, tkanina jest już niedostępna u producenta lub wymaga dużego ilościowo zamówienia, a tym samym dla nas jest już nieosiągalna, ponieważ naszym założeniem jest szycie maksymalnie 20 sztuk w modelu/kolorze. Jako marka niszowa, nie unikamy dużego nakładu pracy i jesteśmy gotowe uszyć nawet jedną, unikatową sztukę produktu. Kupując produkty z tej linii klient dokonuje zakupu, jak od krawca realizującego indywidualne zamówienie 🙂

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.